Trochę o mnie

Witam mam na imię Mateusz, niektórzy znają mnie jako Peol13. Mam 24 lata i mieszkam na wsi. Moim życiowym celem jest mieć swój własny biznes, z którego będę w stanie godnie żyć, oraz taki w którym nikt nie będzie mi mówił co i kiedy mam robić.

Próbowałem już kilku sposobów by osiągnąć swój cel, a największe nadzieje wiązałem z Youtube.

Moim pierwszym pomysłem było nagrywanie poradników do gier, jednak pomysł ten nie wypalił ponieważ nagrywałem filmy ze starszych mało popularnych już gier, bo mój komputer był zbyt słaby by nagrywać nowe tytuły. Później zająłem się tworzeniem parodii trailerów gier, jednak darmowy program jaki miałem nie posiadał funkcji, by robić takie filmy jakie chciałem, a koszt rocznej subskrypcji tego programu był zbyt duży. Potem spróbowałem tworzyć filmy z muzyką, jednak trudno było mi znaleźć pasujące utwory nie objęte prawami autorskimi. Próbowałem także nadawać na żywo ale mój internet był zbyt słaby nawet na jakość 720p. Ostatnim moim pomysłem związanym z YouTube, były tak zwane „szoty”, czyli nagrywanie wycinków z streama. I pomysł ten wypalił, oglądalność była całkiem duża, jednak w końcu mój kanał dostał bana gdyż prezentowane przeze mnie „szoty” nie były Family and Flendly. Ten epizod wiele mnie jednak nauczył.

Następnie wyjechałem do Niemiec by zarobić parę groszy, w sumie byłem tam rok. Wróciłem do Polski i znów stanąłem przed perspektywą nudnej pracy za najniższą krajową z której musiałbym odliczyć jeszcze koszty dojazdu, gdyż w mojej okolicy nie ma ofert pracy. Zacząłem więc znowu szukać sposobu, który na dłuższa metę mógłby zapewnić mi lepszą przyszłość.

Zainteresowałem się Giełdą Papierów Wartościowych, ponieważ uznałem, że jest to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Wiele miesięcy jednak upłynęło zanim nauczyłem się czego nie robić by bezsensownie nie tracić pieniędzy, oraz by konsekwentnie trzymać się obranej strategi. Giełda jednak, jak zresztą każdy rynek jest zmienna, a ja chciałbym mieć stałe źródło dochodu.

W noc sylwestrową w 2018 roku trafiłem na film na YouTube, w którym pewien Amerykański uczony zastanawiał się nad najdziwniejszym sekretem świata. Dlaczego ludzie nie myślą? Padło tam wiele zdań które wywarły na mnie ogromne wrażenie jak np. „Sukces to wytrwałe realizowanie określonego celu” oraz „nie możesz chcieć tysięcy rzeczy niemożliwych do pogodzenia w tym samym czasie”. Ja w końcu wiem czego chce i będę do tego dążył, ponieważ nie mam nic do stracenia, a do wygrania mam nowe lepsze życie.

Od tamtej pory moim mottem stało się to zdanie:

„Człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli” – Ralph Waldo Emerson

Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: